Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sekcje/components/com_seminarman/classes/categories.php on line 68

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sekcje/components/com_seminarman/classes/categories.php on line 68

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /sekcje/components/com_seminarman/classes/categories.php on line 68

Jesteś tutaj:Sekcje zajęć WCKMuzyczneChór "CAMERATA MUSICALE"

Chór "CAMERATA MUSICALE"

Kod:
-
Nauczyciel:

Opis

Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” - powstał w połowie grudnia 2011 roku, a jego nazwa oznacza „muzykujących przyjaciół”. Zespół debiutował 14.01.2012 roku w Kościele Wniebowzięcia NMP w Bolszewie. Występował na licznych koncertach w Wejherowie i okolicach. Od kwietnia 2012 roku chór funkcjonuje jako Stowarzyszenie.
20.10.2012 roku zespół zdobył Dyplom Wyróżnienia oraz Puchar Prezesa Oddziału

Gdańskiego PZChiO w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi. 16.06.2013 roku chór wystąpił na IX Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie, gdzie zdobył: Złoty Dyplom, II miejsce w kategorii chórów świeckich, nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu religijnego, nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta oraz Puchar Rady Chórów Kaszubskich.

Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych Wejherowa. W marcu 2012 r. organizował i wystąpił w koncercie „Per Crucem Tuam – Wielkopostne Zamyślenia” wraz z Cezarym Paciorkiem i Maciejem Sikałą. Wykonał wraz z kompozytorem Cezarym Paciorkiem oprawę muzyczną X edycji Verba Sacra Biblia Kaszubska 2013, a także „Misterium Męki Pańskiej” na Kalwarii Wejherowskiej. Chór towarzyszył również zespołowi FUCUS w jubileuszowych koncertach na antenie Radia Gdańsk i Radia Szczecin.

W lipcu 2013 roku chór wyjechał w tygodniową podróż do Serbii, gdzie wystąpił na dwóch koncertach: w Somborze i Nowym Sadzie.
Członkami zespołu są ludzie różnych profesji, głównie amatorzy, których łączy pasja wspólnego muzykowania.
"Lubisz śpiewać? Chcesz występować i wyjeżdżać w gronie przyjaciół? Zapraszamy do naszego zespołu !
Stanowimy zgraną grupę kolegów i koleżanek, których łączy pasja muzykowania. Śpiewanie to dla nas sposób na spędzanie wolnego czasu.

Relaks, radość i spełnienie ambicji. Wykonujemy muzykę dawną, współczesną, sakralną i świecką, negro spirituals i starocerkiewną. Nadrzędnym celem naszej działalności jest koncertowanie i wzbudzenie zachwytu u wszystkich, których porywa śpiew chóralny. W tym właśnie znajdujemy najwięcej radości - bo spontaniczne reakcje i oklaski słuchaczy są dla nas najmilszą nagrodą. Nie znaczy to, że pozbawieni jesteśmy ducha walki i chęci zdobywania uznania wśród chóralistów. Planujemy mierzyć się z innymi chórami, biorąc udział w przeglądach, festiwalach i konkursach, które stanowią rzetelny element opiniodawczy dający rzeczywisty pogląd na poziom naszej twórczości. Pełni wiary we własne możliwości, zaczynamy nowy etap rozwoju artystycznego z nadzieją, że nasz wysiłek spotka się z pozytywnym odbiorem."

 


Kategoria