Jesteś tutaj:Sekcje zajęć WCKTeatralneTeatr "TEGO JESZCZE NIE GRALI"

Teatr "TEGO JESZCZE NIE GRALI"

Kod:
-
Nauczyciel:

Opis

"TEGO JESZCZE NIE GRALI" to nowa grupa teatralna formująca się w Wejherowskim Centrum Kultury. Zajęcia teatralne prowadzi absolwent Szkoły Aktorskiej Państwa Machulskich i Akademii Teatralnej w Warszawie Marcin Lubowicz.

Marcin Lubowicz - aktor teatralny i telewizyjny, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, oraz Szkoły Aktorskiej H. i J. w Warszawie. Współpracował m. in. z Teatrem Nowym w Warszawie, Teatrem Druga Strefa w Warszawie, Teatrem 13 w Warszawie, oraz wejherowskim Teatrem Teorikon. Prowadził liczne obozy teatralne, warsztaty oraz stacjonarne zajęcia - w roku 2016/2017 współpracował jako instruktor teatralny z Fabryką Kultury w Redzie. Grał również w serialach "Na wspólnej", " Na dobre i na złe", "Wszystko przed nami".

Celem autorskiego projektu "TEGO JESZCZE NIE GRALI" jest elementarne przygotowanie młodych adeptów sztuki aktorskiej do profesjonalnej pracy na scenie w łatwy, przyjazny i sprzyjający rozwojowi osobowości sposób, w oparciu głównie o metody teatralnej Dramy. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z problematyką związaną z praca aktora - z zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi z dziedziny sztuki teatralnej, między innymi: dykcja, emisja głosu, świadomość ciała, interpretacja tekstu, czy budowa scenariusza teatralnego oraz historia teatru i dramatu. Warsztaty zakończone będą projektem scenicznym, gdzie podczas pracy nad realizacją, uczestnicy będą mieli szansę poznać proces powstawania dzieła teatralnego i sami stać się jego twórcami.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w sali teatralnej Filharmonii Kaszubskiej:

godzina od 17 do 18 – "TEGO JESZCZE NIE GRALI "- JUNIOR skierowana do uczestników od 7 do 12 lat

godzina od 18 do 20 – "TEGO JESZCZE NIE GRALI" skierowana do uczestników od 13 roku życia.

Liczba miejsc ograniczona do 15 osób w grupie


Kategoria